وزیر ارشاد هفتم دی ماه امسال برای شرکت در کنگره ملی مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی به همدان سفر می‌کند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی کنگره ، "سیدعباس صالحی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنج شنبه هفتم دی ماه سال 96 برای شرکت و سخنرانی در کنگره ملی مرحوم آیت الله آقا نجفی همدان به همدان سفر می‌کند.

وزیر ارشاد در رأس شورای سیاستگزاری کنگره ملی آقانجفی همدانی قرار دارد و پیشنهاد برگزاری برنامه در سطح ملی نیز از سوی وزیر سابق ارشاد مطرح شده بود.

صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سخنرانان این کنگره در روز پنج شنبه هفتم دی ماه امسال در همدان خواهد بود.

مرحوم آیت‏ اللَّه سید‌محمد حسینی همدانی معروف به آقانجفی همدانی از حکیمان و عارفان معاصر، در سال 1283 ش (1322 ق) در نجف اشرف به دنیا آمد. وی در کودکی به همراه پدر به همدان آمد و در 21 سالگی برای ادامه دروس، رهسپار حوزه علمیه نجف شد. با پیروزی انقلاب اسلامی وی از علمایی بود که با همراهی انقلاب و جمهوری اسلامی خود را تابع حضرت امام (ره) می‌دانست.

از آیت ‏اللَّه همدانی آثار متعددی به یادگار مانده است که انوار درخشان در تفسیر قرآن در 18 جلد، درخشان پرتوی از اصول کافی در 6 جلد و معاد جسمانی و روحانی از آن جمله‏اند.

سرانجام آن فقیه بزرگ در سحرگاه نهم مهر 1375 ش در 93 سالگی بدرود حیات گفت و پس از تشییع باشکوهی در همدان و مشهد، در جوار مرقد شیخ بهایی در حرم مطهر امام رضا(ع) به خاک سپرده شد.

به گزارش کمیته  اطلاع رسانی و روابط عمومی  ، کنگره ملی آیت الله آقا نجفی در روزهای هفتم و هشتم دی ماه امسال به میزبانی همدان برگزار می‌شود.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top