برگزاری کنگره

مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت ا... مدنی(ره):

 

کنگره علمی آیت ا... آقا نجفی همدانی در همدان برگزار می شود

 

?مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت ا... مدنی از برگزاری کنگره علمی مرحوم آیت ا... آقا نجفی همدانی در سطح ملی خبر داد و گفت: این کنگره با هدف گرامیداشت این شخصیت بزرگ، تبیین اندیشه انقلابی وی و معرفی شخصیت قرآنی، عرفانی انقلابی آیت ا... آقا نجفی برگزار می‌شود. 

 

?به گزارش کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی کنگره علمی مفسر قرآن حضرت آیت الله نجفی همدانی(ره)، سیدمحمدکاظم حجازی در نخستین جلسه شورای برگزاری کنگره علمی آیت ا... آقا نجفی همدانی(ره) ، با اشاره به اینکه موضوع مهم سرمایه های معنوی در دارالمومنین همدان باید مورد توجه قرار گیرد گفت: دلیل توجه به این مهم این است که وجود پربرکت علما سبب شده تا این شهر لقب دارالمؤمنین را کسب کند و با این نام شناخته شود.

 

?وی بیان کرد: توجه به سیره علما و بزرگان می تواند جامعه را به سمتی سوق دهد که آنچه انجام می دهیم در مسیری قرار گرفته باشد که اسلام از آن رضایت مندی داشته باشد. نظام جمهوری اسلامی یقینا یکی از استوانه های اصلی آن در 4 دهه گذشته توجه به این امر بوده که می توان آن را به عنوان الگوی راه و اسلام راستین به جامعه معرفی کرد.

 

?مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت ا... مدنی تصریح کرد: در طول سالهای اخیر شاهد برگزاری همایش های متعدد از شخصیت های اثرگذار در سطح استان، ملی و فراملی در استان بوده ایم.

 

?وی عنوان کرد: موضوع این همایش از شهریور ماه سال گذشته کلید خورد که به موجب آن به دیدار علما و روحانیون در همدان و آیت ا... نوری همدانی در قم رفتیم و همگی آنها بر این موضوع تاکید داشتند که سرمایه مرحوم آیت ا... آقا نجفی بیشتر از آن است که در حد مراسمی به آن پرداخته شود بلکه باید ابعاد مختلف شخصیتی ایشان پرداخته شود.

 

?حجازی اظهار داشت: توجه ایشان به مبانی انقلاب، موضوع امام و پس از امام تأکید وی بر تبعیت از رهبری و حفظ انقلاب بود و مسجد ایشان محفلی برای بچه های جنگ و جبهه بود.

 

?مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت ا... مدنی افزود: کسانی که با تفاسیر ایشان مأنوس هستند می دانند که این شخصیت ضمن توجه ای که به مسائل علمی، تفسیری و قرآنی داشت از مسائل سیاسی و اجتماعی فارغ نبودند و این دو را عجین باهم می دانستند و این امر الگویی برای طلاب و حوزوی های ما هستند.

 

?حجازی گفت: بر اساس تاکیدات علما مقرر شد تا از طریق موسسه شهید محراب آیت ا... مدنی پیگیری برای برگزاری کنگره علمی آیت ا... آقا نجفی برگزار شود که بر این اساس شورای سیاستگذاری در سطح ملی با حضور وزیر ارشاد به عنوان رئیس شورا، دکتر بلخاری ریاست انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، دکتر حشمتی معاونت قرآنی وزارت ارشاد، دکتر علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر معارف رئیس دانشکده الهیات، نمایندگاه مجلس خبرگان رهبری در استان همدان، استاندار همدان، حجت الاسلام ملکی مدیر مرکز تخصصی قرآن کریم، شیخ مهدی انصاری از خانواده معظم له، حجت الاسلام مهدوی راد قرآن پژوه و مدیرعامل موسسه شهید محراب آیت ا... مدنی برگزار شد.

 

?وی اعلام کرد: اواخر شهریور ماه کنگره علمی آیت ا... آقا نجفی در سطح ملی در استان همدان برگزار و مقدمات لازم را برای برگزاری این کنگره با حمایت و همفکری سایر نهادها خواهیم داشت.

 

?به گزارش کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی، در پایان این جلسه، احکام مسئولیت روسای کمیته های پنج گانه علمی، تبلیغات، اطلاع رسانی و روابط عمومی، پشتیبانی و تشریفات و برنامه های جانبی به آنها ابلاغ گردید.

 

✳️? کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی کنگره علمی مفسر قرآن حضرت آیت الله نجفی همدانی(ره)

? @agha_Najafi

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top