کیفیت برگزاری کنگره

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان: کنگره مرحوم آقا نجفی همدانی در شان این عالم ربانی و دارالمومنین همدان برگزار شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه کنگره مرحوم آقا نجفی در شان این عالم و دارالمومنین همدان برگزار شود گفت: آقا نجفی عمری را در راه تزکیه نفس و تحصیل صرف نموده و ویژگی هایی در این عالم دینی وجود داشت که در سایر علما نبوده و یکی از آن موارد جذب جوانان بوده است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی کنگره علمی مفسر قرآن حضرت آیت الله نجفی همدانی(ره)،  آیت ا... غیاث الدین طه محمدی در نخستین جلسه شورای برگزاری کنگره علمی آیت ا... آقا نجفی اظهار داشت: معتقدم هر عالم متعهدی در عالم چراغی است که محدوده خود را روشن می کند و افراد جذب برنامه های عملی می‌شوند که از آن شخص می بینند.

وی عنوان کرد: جامعه ما نسبت به مفاخر خود و زنده نگه داشتن نام و یاد آنها مسئول است و یکی از مصادیق آن شهدای ما هستند که مقام معظم رهبری بیان کردند که زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا را داشته باشیم و به همین سبب یادواره های شهدا را برگزار می کنیم.

آیت ا... محمدی افزود: هر کدام از این چراغ ها در هر کجای دنیا باشند مصداق یوم ا... هستند که نباید به فراموشی سپرده شوند و خوشبختانه مفاخری که در همدان وجود دارد به نسبت در اکثر شهرهای کشور این ظرفیت نیست ولی متاسفانه برخی غفلت ها انجام شده است.

محمدی با ابراز ناراحتی از غفلت در برگزاری هر چه بهتر مراسم میر سید علی همدانی تصریح کرد: یادواره میرسید علی همدانی را در اوج غربت برگزار کردیم در حالی که این شخصیت شبه قاره هند را مسلمان کرده است.

امام جمعه همدان تصریح کرد: بنای آرامگاه بوعلی سینا در ایران بی نظیر است و دنیا همدان را با آرامگاه بوعلی می شناسد و بر این اساس نباید از نام سازندگان آنها نیز غفلت کرد.

وی با اشاره به افتخار آفرینی های سرلشگر شهید حاج حسین همدانی گفت: شناساندن و بزرگداشت افرادی نظیر حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم نیز نباید به فراموشی سپرده شود.

آیت ا... محمدی با تأکید بر ضرورت شناساندن و بیان ابعاد والای آقا نجفی همدانی گفت: این اقدام بسیار مقدس است و باید برنامه بدون عیب و نقص و با شکوه هرچه تمام تر برگزار شود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top